ace3g
10-16-2019, 10:09 PM
Main Card
Weight class
Method
Round
Time
Notes
Welterweight
Kamaru Usman (https://en.wikipedia.org/wiki/Kamaru_Usman) (c)
vs.
Colby Covington (https://en.wikipedia.org/wiki/Colby_Covington)
[a] (https://en.wikipedia.org/wiki/UFC_245#cite_note-12)
Featherweight
Max Holloway (https://en.wikipedia.org/wiki/Max_Holloway) (c)
vs.
Alexander Volkanovski (https://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Volkanovski)
[b] (https://en.wikipedia.org/wiki/UFC_245#cite_note-13)
Women's Bantamweight
Amanda Nunes (https://en.wikipedia.org/wiki/Amanda_Nunes) (c)
vs.
Germaine de Randamie (https://en.wikipedia.org/wiki/Germaine_de_Randamie)
[c] (https://en.wikipedia.org/wiki/UFC_245#cite_note-14)
Bantamweight
Marlon Moraes (https://en.wikipedia.org/wiki/Marlon_Moraes)
vs.
José Aldo (https://en.wikipedia.org/wiki/Jos%C3%A9_Aldo)
Bantamweight
Petr Yan (https://en.wikipedia.org/wiki/Petr_Yan)
vs.
Urijah Faber (https://en.wikipedia.org/wiki/Urijah_Faber)
Preliminary Card (ESPN2)
Welterweight
Geoff Neal (https://en.wikipedia.org/wiki/Geoff_Neal)
vs.
Mike Perry (https://en.wikipedia.org/wiki/Mike_Perry_(fighter))
Women's Bantamweight
Ketlen Vieira (https://en.wikipedia.org/wiki/Ketlen_Vieira)
vs.
Irene Aldana (https://en.wikipedia.org/wiki/Irene_Aldana)
Middleweight
Ian Heinisch (https://en.wikipedia.org/wiki/Ian_Heinisch)
vs.
Omari Akhmedov (https://en.wikipedia.org/wiki/Omari_Akhmedov)
Welterweight
Matt Brown (https://en.wikipedia.org/wiki/Matt_Brown_(fighter))
vs.
Ben Saunders (https://en.wikipedia.org/wiki/Ben_Saunders_(fighter))
Early Preliminary card (UFC Fight Pass)
Featherweight
Chase Hooper
vs.
Daniel Teymur (https://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_Teymur)
Flyweight
Brandon Moreno (https://en.wikipedia.org/wiki/Brandon_Moreno)
vs.
Kai Kara-France (https://en.wikipedia.org/wiki/Kai_Kara-France)
Catchweight (131 lbs)
Jessica Eye (https://en.wikipedia.org/wiki/Jessica_Eye)
vs.
Viviane Araújo
Middleweight
Punahele Soriano
vs.
Oskar Piechota (https://en.wikipedia.org/wiki/Oskar_Piechota)
Weight class
Method
Round
Time
Notes
Welterweight
Kamaru Usman (https://en.wikipedia.org/wiki/Kamaru_Usman) (c)
vs.
Colby Covington (https://en.wikipedia.org/wiki/Colby_Covington)
[a] (https://en.wikipedia.org/wiki/UFC_245#cite_note-12)
Featherweight
Max Holloway (https://en.wikipedia.org/wiki/Max_Holloway) (c)
vs.
Alexander Volkanovski (https://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Volkanovski)
[b] (https://en.wikipedia.org/wiki/UFC_245#cite_note-13)
Women's Bantamweight
Amanda Nunes (https://en.wikipedia.org/wiki/Amanda_Nunes) (c)
vs.
Germaine de Randamie (https://en.wikipedia.org/wiki/Germaine_de_Randamie)
[c] (https://en.wikipedia.org/wiki/UFC_245#cite_note-14)
Bantamweight
Marlon Moraes (https://en.wikipedia.org/wiki/Marlon_Moraes)
vs.
José Aldo (https://en.wikipedia.org/wiki/Jos%C3%A9_Aldo)
Bantamweight
Petr Yan (https://en.wikipedia.org/wiki/Petr_Yan)
vs.
Urijah Faber (https://en.wikipedia.org/wiki/Urijah_Faber)
Preliminary Card (ESPN2)
Welterweight
Geoff Neal (https://en.wikipedia.org/wiki/Geoff_Neal)
vs.
Mike Perry (https://en.wikipedia.org/wiki/Mike_Perry_(fighter))
Women's Bantamweight
Ketlen Vieira (https://en.wikipedia.org/wiki/Ketlen_Vieira)
vs.
Irene Aldana (https://en.wikipedia.org/wiki/Irene_Aldana)
Middleweight
Ian Heinisch (https://en.wikipedia.org/wiki/Ian_Heinisch)
vs.
Omari Akhmedov (https://en.wikipedia.org/wiki/Omari_Akhmedov)
Welterweight
Matt Brown (https://en.wikipedia.org/wiki/Matt_Brown_(fighter))
vs.
Ben Saunders (https://en.wikipedia.org/wiki/Ben_Saunders_(fighter))
Early Preliminary card (UFC Fight Pass)
Featherweight
Chase Hooper
vs.
Daniel Teymur (https://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_Teymur)
Flyweight
Brandon Moreno (https://en.wikipedia.org/wiki/Brandon_Moreno)
vs.
Kai Kara-France (https://en.wikipedia.org/wiki/Kai_Kara-France)
Catchweight (131 lbs)
Jessica Eye (https://en.wikipedia.org/wiki/Jessica_Eye)
vs.
Viviane Araújo
Middleweight
Punahele Soriano
vs.
Oskar Piechota (https://en.wikipedia.org/wiki/Oskar_Piechota)