ace3g
02-26-2021, 09:58 PM
Main card
Weight class
Method
Round
Time
Notes
Heavyweight
Stipe Miocic (https://en.wikipedia.org/wiki/Stipe_Miocic) (c)
vs.
Francis Ngannou (https://en.wikipedia.org/wiki/Francis_Ngannou)
[a] (https://en.wikipedia.org/wiki/UFC_260#cite_note-13)
Featherweight
Alexander Volkanovski (https://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Volkanovski) (c)
vs.
Brian Ortega (https://en.wikipedia.org/wiki/Brian_Ortega)
[b] (https://en.wikipedia.org/wiki/UFC_260#cite_note-14)
Welterweight
Tyron Woodley (https://en.wikipedia.org/wiki/Tyron_Woodley)
vs.
Vicente Luque (https://en.wikipedia.org/wiki/Vicente_Luque)
Bantamweight
Sean O'Malley (https://en.wikipedia.org/wiki/Sean_O%27Malley_(fighter))
vs.
Thomas Almeida (https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Almeida)
Preliminary card (ESPN / ESPN+)
Lightweight
Khama Worthy (https://en.wikipedia.org/wiki/Khama_Worthy)
vs.
Jamie Mullarkey
Women’s Flyweight
Gillian Robertson (https://en.wikipedia.org/wiki/Gillian_Robertson)
vs.
Miranda Maverick (https://en.wikipedia.org/wiki/Miranda_Maverick)
Early preliminary card (ESPN+ / UFC Fight Pass)
Middleweight
Marc-André Barriault (https://en.wikipedia.org/wiki/Marc-Andr%C3%A9_Barriault)
vs.
Abu Azaitar
Featherweight
Shane Young (https://en.wikipedia.org/wiki/Shane_Young)
vs.
Omar Morales (https://en.wikipedia.org/wiki/Omar_Morales_(fighter))
https://pbs.twimg.com/media/EvMSFUFVoAQKFoA?format=jpg&name=large
Weight class
Method
Round
Time
Notes
Heavyweight
Stipe Miocic (https://en.wikipedia.org/wiki/Stipe_Miocic) (c)
vs.
Francis Ngannou (https://en.wikipedia.org/wiki/Francis_Ngannou)
[a] (https://en.wikipedia.org/wiki/UFC_260#cite_note-13)
Featherweight
Alexander Volkanovski (https://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Volkanovski) (c)
vs.
Brian Ortega (https://en.wikipedia.org/wiki/Brian_Ortega)
[b] (https://en.wikipedia.org/wiki/UFC_260#cite_note-14)
Welterweight
Tyron Woodley (https://en.wikipedia.org/wiki/Tyron_Woodley)
vs.
Vicente Luque (https://en.wikipedia.org/wiki/Vicente_Luque)
Bantamweight
Sean O'Malley (https://en.wikipedia.org/wiki/Sean_O%27Malley_(fighter))
vs.
Thomas Almeida (https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Almeida)
Preliminary card (ESPN / ESPN+)
Lightweight
Khama Worthy (https://en.wikipedia.org/wiki/Khama_Worthy)
vs.
Jamie Mullarkey
Women’s Flyweight
Gillian Robertson (https://en.wikipedia.org/wiki/Gillian_Robertson)
vs.
Miranda Maverick (https://en.wikipedia.org/wiki/Miranda_Maverick)
Early preliminary card (ESPN+ / UFC Fight Pass)
Middleweight
Marc-André Barriault (https://en.wikipedia.org/wiki/Marc-Andr%C3%A9_Barriault)
vs.
Abu Azaitar
Featherweight
Shane Young (https://en.wikipedia.org/wiki/Shane_Young)
vs.
Omar Morales (https://en.wikipedia.org/wiki/Omar_Morales_(fighter))
https://pbs.twimg.com/media/EvMSFUFVoAQKFoA?format=jpg&name=large